19 grudnia 2018

Projekt „Batory 1926”

Od października do grudnia 2018 roku grupa siedmiorga przewodników szkolnych pod kierunkiem pana Grzegorza Kołacza z Ośrodka Karta opracowywała biogramy uczniów i nauczycieli Gimnazjum Batorego podpisanych w 11 tomie Deklaracji Przyjaźni i Wdzięczności dla Stanów Zjednoczonych w 1926 roku. Koordynatorem projektu ze strony szkoły był Marcin Miros, nauczyciel historii i wicedyrektor Michał Malarski.

Projekt został sfinansowany  przez Krzysztofa Czubaszka, Burmistrza Dzielnicy Śródmieście. Zadaniem uczniów było znalezienie informacji na temat zidentyfikowanych batoraków. Udało się dzięki temu poszerzyć wiedzę o naszych poprzednikach. Wyniki poszukiwań zostały zaprezentowane podczas finału, który odbył się w auli szkoły 19 grudnia 2018 roku. W spotkaniu uczestniczyli przybyli goście, w tym Łukasz Kasprzak Naczelnik Wydziału Oświaty i Funduszy Europejskich z osobami towarzyszącymi,  uczniowie gimnazjum i liceum Batorego, którzy mogli zapoznać się z postaciami znanych i wybitnych nauczycieli oraz absolwentów. Na zakończenie uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy o podpisanych w Deklaracji. Rywalizację wygrała klasa IIIa gimnazjalna, która w nagrodę poszła do kina.

Marcin Miros