25 stycznia 2019

W dniach 21-25 stycznia 2019 r. w Singapurze odbyła się 11. edycja ISYF (International Science Youth Forum) pod hasłem ,,Science - a Common Language”, wydarzenia organizowanego przez Hwa Chong Institution i Nanyang Technological University.
W forum uczestniczyły 44 szkoły z 18 państw,  m.in. Kanady, USA, Estonii, Australii, Tajlandii, Malezji, Korei Północnej, Japonii, Meksyku i z Polski.
Naszą Szkołę reprezentowali Barbara Walkowiak i Aleksander Stawiarski z klas 2IB, pod opieką Pani Katarzyny Zaremby, nauczycielki biologii.
W trakcie ISYF uczniowie zafascynowani naukami ścisłymi mogli poznać innych rówieśników o podobnych zainteresowaniach oraz wysłuchać wykładów laureatów Nagród Nobla i profesorów ośrodków badawczych w Singapurze. Nasi uczniowie uczestniczyli w dyskusji z prof. Barrym Barishem, laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki (2017) oraz wykładzie prof. Zee Upton, pracującej w prestiżowym ośrodku A*STAR . ISYF to także okazja do poznania innych kultur podczas sesji tzw. Cultural Hour, którą w tym roku aktywnie współtworzyli uczniowie z naszej szkoły, przybliżając polskie tradycje uczniom z różnych zakątków świata.

Program obejmował także:

• sesję Posterów Naukowych, podczas której zarówno Basia jak i Alek prezentowali przed rówieśnikami, nauczycielami oraz wybitnymi naukowcami własne projekty badawcze,
  • wizyty na Nanyang Technological University i National University of Singapore,
  • panel dyskusyjny z udziałem Sir Tima Hunta, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny z 2001 roku, i dr. Tuomo Suntoli, laureata 2018 Millenium Technology Prize
  • Team Challenge Project