Jaka powinna być forma zaświadczenia o wolontariacie i jakie minimalne informacje takie zaświadczenie powinno zawierać.

 • Informacja o wolontariacie powinna być umieszona na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, w formie jaka jest przyjęta w danej placówce.


Jaki procent w klasie biol-chem stanowią laureaci konkursów. Czy cała klasa składa się z laureatów, czy jest szansa przyjęcia ucznia bardzo dobrego, który nie jest laureatem? Jak to wyglądało w ubiegłych latach?

 • W klasach z maturą polską w ostatnich latach liczba przyjmowanych laureatów wahała się na ogół na poziomie 5-10 kandydatów na klasę.


Jaki formularz/wniosek należy złożyć do klasy ...?

 • Rekrutacja do Liceum Batorego jest prowadzona we wspólnym systemie rekrutacji dla wszystkich szkół prowadzonych przez Miasto stołeczne Warszawę i część powiatów ościennych. Kandydat składa jeden wspólny wniosek do wszystkich wymienionych przez siebie szkół i fizycznie musi go złożyć do szkoły, do której najbardziej chce się dostać. Wniosek generuje się na stronie https://warszawa.edu.com.pl/kandydat/app/. Po wygenerowaniu należy go:
 • wydrukować, podpisać, fizycznie dostarczyć do szkoły do 31 maja 2021 / 21 czerwca 2021 (w zależności od wyboru klas) - można to zrobić osobiście lub kurierem/pocztą
 • wysłać elektronicznie przez system rekrutacji (po podpisaniu przez rodziców za pomocą Profilu Zaufanego) - jest to preferowana przez nas metoda, niewymagająca fizycznej wizyty w szkole


Czy trzeba się gdzieś zgłosić/zapisać, aby przystąpić do testu językowego do klas dwujęzycznych?

 • Należy złożyć wniosek do szkoły (szkół) z wymienioną daną klasą dwujęzyczną do 31 maja 2021.


Jaki był/będzie próg punktowy do klasy ...?

 

 • Tegoroczne progi zależą od tegorocznych wyborów kandydatów i ich osiągnięć. Progi poznamy 22 lipca 2021. Natomiast progi z lat poprzednich są umieszczone na stronie Poprzednie lata. Należy jednak zwrócić uwagę, że praktycznie co roku obowiązywały inne zasady rekrutacji (w tym sposób naliczania punktów).

 

Jaki jest zakres materiału do opanowania na sprawdzian kompetencji językowych?

 

 

W jakich godzinach będzie można składać wniosek o przyjęcie do II L.O. im. Stefana Batorego? Czy razem z wnioskiem należy dostarczyć zaświadczenie o tytule laureata/finalisty olimpiady lub konkursu dającego pierwszeństwo w przyjęciu do szkoły?

 

 • Wnioski w formie papierowej można składać w godzinach 9:00-15:00 w dni robocze. Przy okazji o ile to możliwe prosimy o deklarację (ustną) o tytule laureata (w szczególności języka angielskiego). Wnioski o przyjęcie, w których wymienione są klasy dwujęzyczne (większość u nas w szkole) należy złożyć do 31 maja 2021 do godz. 15:00.

 

Jak można otrzymać Wniosek o przystąpienie do testu językowego do klasy dwujęzycznej, który trzeba złożyć do 31 maja 2021?

 

 • Nie ma żadnych osobnych wniosków o przystąpienie do testu. Wystarczy złożyć do 31 maja 2021 do godz. 15:00 wniosek z systemu https://warszawa.edu.com.pl/kandydat/app/, zawierający wybrane klasy dwujęzyczne.

 

Czy składając podanie o przyjęcie do szkoły trzeba pojawić się w niej osobiście, czy wystarczy rodzic?

 

 • Złożyć fizycznie wniosek może dowolna osoba, która taki wniosek dostarczy do szkoły (m.in. listonosz). Jednak zachęcamy do przesyłania wniosków przez system rekrutacji po ich podpisaniu Profilem Zaufanym.

 

Jakie przedmioty są rozszerzane w klasie pre-ib?

 

 • W klasie preIB nie ma przedmiotów rozszerzonych. Rozszerzenia zaczynają się dopiero w programie Matury Międzynarodowej (odpowiednik 3 i 4 klasy LO) i są wybierane w połowie drugiej klasy liceum.

 

Jak wiele osób w klasie pre IB to laureaci?

 

 • W zeszłym roku laureaci w klasach IB stanowili ok. 3/4 przyjętych uczniów.

 

Jeżeli nadal nie znalazłeś odpowiedzi to zadaj nam pytanie. Postaramy się w ciągu kilku dni zamieścić na tej stronie odpowiedź.